SON DAKİKA

CNN Haber
AdanasporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor

Abdülhamid’in torunu şarlatanlığa soyundu: ‘Osmanlı tıbbı’yla korona ilacı!

Abdülhamid’in torunu şarlatanlığa soyundu: ‘Osmanlı tıbbı’yla korona ilacı!
Bu haber 02 Mayıs 2020 - 22:17 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

Yukarı Çık

AKP’nin büyük önem atfettiği eski Osmanlı Padişahlarından 2. Abdülhamid’in torunu, koronavirüs krizini fırsata çevirme hazırlığı içinde. Torun Osmanoğlu, Osmanlı tıbbı ile koronavirüs ilacı için çalışma yaptıklarını öne sürdü

Abdülhamid’in torunu şarlatanlığa soyundu: 'Osmanlı tıbbı'yla korona ilacı!

Son Osmanlı Padişahları arasında yer alan 2. Abdülhamid’in 4. kuşak torunu olan Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, sosyal medya hesabından koronavirüs ilacı iddiasında bulundu. Kendisini şehzade olarak tanımlayan Kayıhanoğlu, koronavirüs tedavisi üzerinde çalıştıklarını öne sürdü, Osmanlı tıbbından faydalanarak ilaç çalışması yürüttüklerini iddia etti.

İlacın “Sadece virüse değil birçok hastalığa deva olacağını” öne süren Osmanoğlu, sosyal medyada yayınlanan videoda şunları söyledi:

“Üzerimizde olan Kovid musibetten bahsetmek istiyorum. Şimdi bunlar ilk defa söylenecek. Osmanlı tıbbında olan ilaçlarla vs şimdi bizim dostlarımız uğraşıyorlar. Tabii biz şimdi ismini veremiyoruz. İlerleyen zamanlarda çalışmaların ne kadar yol katettiğini göreceğiz.”
“Sadece virüsle ilgili değil bir çok hastalığa deva olan Osmanlı ile alakalı bu ilacı inşallah sizlere aktaracağız. Tabii aşama aşama gidiyor. Osmanlı’da tıbbı nebevi derlerdi. Dostlarımız şu anda üzerinde çalışıyor. Basamak basamak bunları göreceğiz. Şu an için ismini vermemiz doğru değil. Tabii önce testleri var. Ondan sonra inşallah hem millete hem ümmete yardımımız olur diye düşünüyor.”